1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) є проблемою загальносвітового масштабу.
Тільки в минулому 2017 році близько 1 млн людей по всьому світу померли від захворювань, пов'язаних або викликаних ВІЛ-інфекцією.
За десять місяців 2018 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 975 дітей до 14 років Зараз близько 37 млн людей в усьому світі живуть з цим вірусом - 70% з них в Африці.
Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Київська й Миколаївська області, а також Київ. З початку року в області було зафіксовано 81 новий випадок ВІЛ, 39 випадків СНІДу та 11 новонароджених від ВІЛ-інфікованих матерів. Всього ж на обліку Центру перебуває 954 ВІЛ-інфіковані особи. Лідерами в області серед поширеності ВІЛ/CНІД є Чернівці, Сторожинецький район і місто Новодністровськ.
В рамках акції наш еколого-натуралістичний центр дітей та юнацтва проводить виховні заходи в закладах району. Напередодні (30.11) ми провели зустріч з учнями Кулівецького НВК, зі старшими гуртківцями закладу де обговорювали тему «СНІД – міф чи реальність». Старшокласники вже обізнані з термінологією, мають деякі знання з цього приводу. Тому ми намагаємося закликати їх до здорового способу життя, до обережності під час великих скупчувань людей, по можливості проводити роз’яснення серед дітей.
|