День птахів (історія свята)
Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у квітні. 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Започаткував це свято Чарльз Бебкок – звичайний шкільний вчитель із Сполучених Штатів Америки. Спочатку святкування задумувалось як частина освітньої програми, її логічний підсумок. Проте в стінах школи ця традиція не прижилась. Але святкування Дня пташок не зникло. Спочатку воно стало загальномісь-ким, а згодом – і загальнонаціональним святом. Діти різного віку майстрували та вивішували шпаківні і годівниці, підгодовували на лікували поранених пернатих. Святкування Дня птаха закріпилось і на теренах України. День птахів у 2018 році припадає на неділю.
Припутень - птах 2018 року в Україні
Серед птахів символом цього року в Україні став ПРИПУТЕНЬ (Columba palumbus). Це великий лісовий голуб, який має схожість з добре відомим сизим голубом, але помітно більший за розміром. У припутня, що сидить, добре помітна світла пляма збоку шиї, а в польоті – світлі смуги на крилах.
Ці голуби відлітають від нас на зиму, але окремі особини залишаються зимувати в півден-них та західних частинах країни. Приблизно з квітня по жовтень припутнів можна зустрі-ти в наших лісах. Ці птахи досить обережні, тому ми частіше лише чуємо їх низький го-лос. Після збору врожаю цих птахів часто можна зустріти на полях, де вони живляться залишками зернових, але не утворюють великих зграй. Місцями припутні оселяються прямо в міських парках і стають більш звичними до людей. Гніздо у припутня дуже кон-трастує з розміром самого птаха: це маленька площадка з тонких гілочок, крізь яку навіть видно яйця або пташенят.
Спробуйте побачити цього птаха в лісі, зафіксувати першу появу їх навесні у вашій місце-вості та поділитися своїми спостереженнями.
|